Grensesprengende powertrio til Kongsberg Jazzfestiva

12.02.2015
Grensesprengende powertrio til Kongsberg Jazzfestiva
Hedvig Mollestad (gitar), Ellen Brekken (bass), Ivar Loe Bjørnstad (trommer)

Det grensesprengende og hardtslående bandet Hedvig Mollestad trio er klare for nattkonserten på Energimølla fredag 3. juli.

Hedvig Mollestad Trio slo ned i det norske jazzmiljøet med et brak da de for tre år siden ga ut sin debutplate 'Shoot' på kredselskapet Rune Grammofon. Trioen er tydelig inspirert av 70-tallets heavyrock, men skaper en særegen musikalsk mikstur iblandet ingredienser som både frijazz, prog og psykedelia. Med oppfølgerplatene 'All of them Witches' og 'Enfant Terrible' i henholdsvis 2013 og 2014, har trioen befestet sin posisjon som et av de mest hardtslående og kraftfulle norske bandene man kan høre både live og på plate i dag.

Hedvig Mollestad Trio spiller like gjerne på rockeklubben som på jazzklubben, og med erfaring fra utallige konserter på norske og internasjonale festivaler og spillesteder, leverer bandet gnistrende konserter der publikum filleristes av høy lyd og mye energi. Det siste året har Hedvig Mollestad Trio gjort suksess på bransjefestivalen South by Southwest i USA og London Jazz Festival. På sistnevnte festival fikk også trioen æren av å varme opp for gitarikonet John McLaughlin i Royal Festival Hall.

- Publikum kan forvente mye lyd og energi på denne konserten. Det blir en heftig nattkonsert! sier Ragnhild Menes, pressekontakt i festivallen.

Redaktør -

Nyheter

Lytt etter den kvite lyden

Lytt etter den kvite lyden

Lenge hamna dikta i skrivebordsskuffen. No ...

– Jeg har med egne øyne sett det

– Jeg har med egne øyne sett det

I 26 år har Ole André Lie arbeidet tett ...

Ein pensjonist med diktarånd

Ein pensjonist med diktarånd

Lysta til å skrive har vore der så ...

Diktene til Holien vokste i hagen

Diktene til Holien vokste i hagen

Etter en oppfordring eller to fra Facebook-følgere ...

Lytter vi til ungdommen?

Lytter vi til ungdommen?

Helen Lid Furu er aktuell med romanen De ...

Teater og revy

«Århundrets viktigste amerikanske teaterstykke» inntar Nationaltheatret

«Århundrets viktigste amerikanske teaterstykke» ...

Våren 2025 kan det norske publikummet ...

Rørende, morsomt og filosofisk på samme tid

Rørende, morsomt og filosofisk på samme ...

Benedicte Izabell Ekeland bergtok og begeistret ...

Myrkdalen møter hausten med latter

Myrkdalen møter hausten med latter

Siste helga i september kan du få trimma ...

Ibsenhøst på Nationaltheatret

Ibsenhøst på Nationaltheatret

Ibsen, Garborg og Grieg får en real ...

Nationaltheatret – Oslos og Norges storstue for edel kunst

Nationaltheatret – Oslos og Norges storstue ...

Nationaltheatret i Oslo sentrum, mellom Nationaltheatret ...