Line Storstein klar med ny inspirasjonsbok

07.11.2024
Line Storstein klar med ny inspirasjonsbok
Lyrikkforlaget
Line Storstein

Forfatter og pedagog Line Storstein fra Lillehammer er nå aktuell med sin tredje inspirasjonsbok, «Det ekte livet», som lanseres høsten 2024. Med dette fullfører hun en trilogi som startet med «Ord til deg» i 2022 og fortsatte med «Fra mitt hjerte til ditt» i 2023.

Storstein, som opprinnelig er fra Hellesylt på Sunnmøre, begynte å skrive igjen i 2020 som en måte å bearbeide følelser knyttet til et samlivsbrudd under koronapandemien. Det som startet som personlig terapi, utviklet seg raskt til noe større da hun begynte å dele tekstene sine på Instagram-kontoen @ord_til_deg.

- Responsen var overveldende, forteller Storstein. - Mennesker tok kontakt og fortalte at ordene mine trøstet og hjalp dem i hverdagen. Det ga meg selvtillit til å sende inn manus og prøve å få ordene i bokform.

 

Et budskap om autentisitet og selvpleie

Den nye boken, «Det ekte livet», fortsetter Storsteins misjon om å skape et mer inkluderende og empatisk samfunn.

- Jeg ønsker et samfunn som rommer alle mennesker, med alle våre forskjeller, sier hun. - Vi må tørre å dele hverdagen med hverandre, også det som er vondt og vanskelig.

Storstein understreker viktigheten av selvpleie og å senke prestasjonskravene vi omgir oss med. - Noen forveksler egenomsorg med egoisme. Det må vi slutte med, insisterer hun. - Velg deg selv først. Kun på den måten fyller du eget 'drivstofflager', slik at du har nok kjærlighet og omsorg å gi videre.

 

Mer enn bare ord

Som en aktiv person finner Storstein inspirasjon i naturen og musikken. Hun er ofte å se på ski eller i packraft, og mange av bildene i bøkene hennes er tatt av forfatteren selv.

- Naturen er min terapi, sier hun.

Med «Det ekte livet» håper Storstein å fortsette å inspirere lesere til å omfavne autentisitet og finne styrke i sårbarhet. Boken utgis av Lyrikkforlaget.

 

Redaktør -

Nyheter

Spotify vil gjøre lydboken til en del av hverdagslyttingen

Spotify vil gjøre lydboken til en del av ...

Spotify satser på at lydbøker ikke ...

Når boken selv blir fortellingen

Når boken selv blir fortellingen

På Bokmessen i Göteborg ble bildeboken ...

Barnelitteratur på tvers av språk og kulturer

Barnelitteratur på tvers av språk og kul...

Hva gjør at en bildebok finner lesere ...

«Kvinnesaka» skriver kvinnens historie

«Kvinnesaka» skriver kvinnens historie

I fjerde klasse ble Therese Brunstad kalt ...

Lytt etter den kvite lyden

Lytt etter den kvite lyden

Lenge hamna dikta i skrivebordsskuffen. No ...

Teater og revy

«Århundrets viktigste amerikanske teaterstykke» inntar Nationaltheatret

«Århundrets viktigste amerikanske teaterstykke» ...

Våren 2025 kan det norske publikummet ...

Rørende, morsomt og filosofisk på samme tid

Rørende, morsomt og filosofisk på samme ...

Benedicte Izabell Ekeland bergtok og begeistret ...

Myrkdalen møter hausten med latter

Myrkdalen møter hausten med latter

Siste helga i september kan du få trimma ...

Ibsenhøst på Nationaltheatret

Ibsenhøst på Nationaltheatret

Ibsen, Garborg og Grieg får en real ...

Nationaltheatret – Oslos og Norges storstue for edel kunst

Nationaltheatret – Oslos og Norges storstue ...

Nationaltheatret i Oslo sentrum, mellom Nationaltheatret ...